Co warto wiedzieć o portfelu elektronicznym?

Klientom dokonującym zakupów w sieci zależy na szybkich, wygodnych i bezpiecznych transakcjach internetowych. Mają oni do dyspozycji wiele możliwości. Lista dostępnych kanałów i metod płatności jest bardzo długa. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się tzw. e- portfele, czyli portfele elektroniczne, nazywane również portfelami cyfrowymi lub e-portmonetkami.

Czym jest e-portfel?
Jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z cyfrowym odpowiednikiem tradycyjnego portfela. E-portfel to konto zakładane w firmie zajmującej się płatnościami internetowymi, które pozwala na przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych. Za pomocą portfela cyfrowego z łatwością wpłacimy i wypłacimy pieniądze. Możemy także dokonać przepływu środków między e-portfelami. Z kontem zintegrujemy również nasze karty płatnicze. W niektórych przypadkach będziemy mieli nawet możliwość założenia wirtualnej karty przedpłaconej. Można stwierdzić, że portfel elektroniczny to pośrednie rozwiązanie między transakcjami dokonywanymi przez operatorów, a samodzielnymi przelewami online. Ogromną zaleta e-portfela jest posiadanie w jednym miejscu wszystkich metod płatności. Tym sposobem nie musimy np. za każdym razem podawać numeru karty oraz kodu CVV/CVC. Portfele elektroniczne znajdziemy w ofercie polskiego pośrednika płatności online – firmy Dotpay. Natomiast światowy rynek portfeli cyfrowych zdominowany jest przez prawdziwego giganta PayPal.

Jak zapłacić za towary korzystając z e-portfela?
Płatność za zakupy za pośrednictwem e-portfela nie jest niczym skomplikowanym. Na stronie sklepu wybieramy odpowiednią opcję zapłaty za towary. Zostajemy wówczas automatycznie przeniesieni do systemu logowania. Aby się zalogować, podajemy swój adres e-mail oraz hasło. Mamy teraz dostęp do swojego konta, a więc elektronicznego portfela. Możemy sprawdzić saldo naszego konta oraz poznajemy ostateczną cenę transakcji. Jeżeli dokonujemy płatności w innej walucie system sam przewalutuje daną kwotę. Nie musimy, więc dokonywać samodzielnych obliczeń. Zatwierdzamy transakcję klikając przycisk „zapłać”. To równie proste, jak wyjęcie banknotu z tradycyjnego portfela!

Zalety e-portfeli
Z portfeli elektronicznych warto korzystać dokonując zakupów internetowych. Nasze środki błyskawicznie trafią na konto sprzedawcy, który będzie mógł od razu rozpocząć realizację zamówienia. Ogromnym ułatwieniem dla klientów jest fakt, że nie muszą logować się do systemu bankowości elektronicznej swojego banku oraz potwierdzać dokonania transakcji przy pomocy kodów jednorazowych.

Kategorie: Płatności mobilne,