Obsługa terminali POS

Terminale płatnicze to obecnie nieodłączna część większości sklepów, a ich brak lub awaria wymusza na większości klientów rezygnację z zakupów lub nieprzyjemną wycieczkę do bankomatów. Te niewielkie urządzenia mogą być obecnie również przenośne, a czasem występować jako część urządzeń. 
Poprawne zastosowanie terminali wiąże się z takimi cechami jak niezawodność, szybkość transakcji, wygoda i bezpieczeństwo. Tak niewielki detal może równać się zadowoleniu klienta, ale przede wszystkim jest ważny dla sprzedawcy. Byłem świadkiem mniejszych obrotów danego sklepu, nawet tej samej lokalnej marki, co okoliczne sklepy, ba nawet na tej samej ulicy, poprzez częste awarie tego sprzętu. 

Obustronna wygoda
By oszczędzić sobie i konsumentowi kłopotów, warto rozważyć pośrednictwo płatności, zwłaszcza takie, które obsługuje zarówno płatności internetowe jak i stacjonarne. W ten sposób, jeden usługodawca zajmuje się wszystkimi naszymi transakcjami, a nasza firma lub lokal może kupić się czysto na polepszaniu jakości swoich ofert.
Takim pośrednikiem, zasadniczo najlepszym na naszym rynku i konkurencyjnym w skali europejskiej jest Dotpay. Spółka ta zajmuje się przede wszystkim płatnościami w szeroko pojętym e-Commerce, jednakże oferuje również rozwiązania stacjonarne, integrując nowe ze sprawdzonym. To dobry wybór w tej dziedzinie i bardzo przyjemny we współpracy partner, który jest otwarty na pomysły polepszające tę relację.

Dobry terminal
Jak wspomniano, nie sztuką jest postawić pierwsze lepsze urządzenie na ladzie i pozostawić je na pastwę losu. Rozwiązanie to nie jest ani szczególnie tańsze, ani w żaden sposób korzystne. Wybór dobrego pośrednika jest tu kluczowy, jak wybór dobrej marki pianina, czy sprawdzonych podzespołów komputerowych. Bez jakości nie ma korzyści, a gwarantowana jest awaryjność.
Przede wszystkim dobry terminal płatniczy będzie w stanie obsłużyć wszystkie rodzaje kart płatniczych. Do tego celu to urządzenie jest przede wszystkim stworzone. Nie chodzi tu wyłącznie o systemy, w oparciu o które działa karta (a tych jest całkiem sporo), ale także rodzaj samej płatności. Terminal powinien móc obsłużyć kartę tradycyjnie, w oparciu o pasek magnetyczny lub zbliżeniowo. Inaczej, jeśli nawet klient pojawi się z kartą, nie będziemy go w stanie obsłużyć i wrócimy do punktu wycieczki w kierunku bankomatu. 
Obsługa tych płatności przy dobrym terminalu może się odbyć także bez karty. Obecnie wielu użytkowników płaci na przykład telefonem, nie narażając się na utratę środków na przykład w przypadku kradzieży.

Prawdziwie dobry terminal
W dzisiejszych czasach sprostanie standardom to jedynie pierwszy krok do konkurencyjności. Musimy swoim klientom zwyczajnie oferować więcej niż to czego się spodziewają. Warto też walczyć o względy klientów nie przekonanych do takich rozwiązań.
Na przykład terminale w ofercie pośrednictwa płatniczego spółki Dotpay mogą służyć do doładowywania telefonów. Usługa taka jest realizowana w czasie rzeczywistym, przez co chwilę po transakcji klient może korzystać ze zdeponowanych środków. Koniec z łatwo gubionymi kodami z paragonów, zdrapkami, czy połączeniami z operatorem sieci. 
Terminale wykorzystane są również w nową usługę o nazwie „Moje Rachunki”. Ta prosta, ale wygodna funkcjonalność zapewnia klientom możliwość zbiorczej opłaty i faktur wielu wystawców, przez co mogą oni traktować nasz lokal jako centralę do takich płatności, a w konsekwencji bywać tam częściej.