Kupuj na raty w Internecie!

Atrakcyjne ceny, rabaty, promocje. Sklepy internetowe w ten sposób przyciągają klientów. Nie da się ukryć, że zakupy przez Internet wiążą się z wieloma korzyściami. Co jednak w sytuacji, gdy chcemy kupić po okazyjnej cenie drogi sprzęt, a pieniędzy na koncie brak? Teraz zakupy online są możliwe nawet, gdy nie dysponujemy w danej chwili pieniędzmi. Raty online wydają się wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem. Towar, który nas interesuje kupujemy za pośrednictwem sieci i raty też spłacamy przez Internet. Wygodnie, szybko i bez większych problemów! Sklepów, które umożliwią nam tego typu zakupy jest mnóstwo i wydaje się, że ich liczba z roku na rok będzie jeszcze rosła, bo sprzedawcy dostrzegli olbrzymi potencjał drzemiący w ratalnej sprzedaży online.

Na czym polega kupowanie na raty w sieci?
Procedura jest niesłychanie prosta. Cały proces zakupów i późniejsze spłacanie rat odbywa się w sieci. Dla e-klientów to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. E-raty są również bardzo często korzystniejszą opcją, niż zakupy ratalne w sklepach stacjonarnych. Wynika to z faktu, że koszt prowadzenia sklepu internetowego jest o wiele niższy, niż sklepu tradycyjnego. Sprzedawcy działający w sieci są, zatem w stanie zaproponować nam korzystniejsze ceny oraz lepsze warunki sprzedaży ratalnej.

Kupowanie na raty krok po kroku
Ogromną zaletą zakupów ratalnych online jest możliwość określenia przez klienta ilości rat. To e-klient decyduje również, czy ubezpieczyć pożyczkę. Pierwszym krokiem jest znalezienie sklepu, który da nam możliwość zakupów ratalnych. Przykładem i jednym z prekursorów sprzedaży ratalnej jest serwis aukcyjny Allegro.

Kolejny krok to wybór przedmiotu, którego zakupem jesteśmy zainteresowani. Jego wartość zazwyczaj mieści się w określonym przez dany sklep przedziale. Po umieszczeniu przedmiotu w koszyku, wybieramy raty, jako metodę płatności. Musimy sprecyzować okres kredytowania, a więc zdecydować, na ile rat rozłożyć spłatę naszego długu. Po akceptacji transakcji, przechodzimy do formularza wniosku kredytowego. Wszystko odbywa się za pośrednictwem sieci. Wniosek również wypełniamy online i zatwierdzamy umowę. Teraz pozostaje nam czekać na decyzję Biura Informacji Kredytowej. Może okazać się, że nie będzie to trwało nawet pół godziny.

Do wypełnienia wniosku potrzebnych jest kilka podstawowych danych. Musimy podać swoje dane osobiste oraz dane kontaktowe, a także dane zakładu pracy. Niezbędne jest przedstawienie informacji o dochodzie netto. Jeżeli spłacamy inne zobowiązanie, taką informację również musimy dołączyć do wniosku.

Kategorie: Płatności mobilne,