Dlaczego warto wdrożyć szybkie płatności online w swoim sklepie internetowym?

Globalny biznes, a takim jest niewątpliwie prawie każde przedsięwzięcie internetowe wymaga nowoczesnych rozwiązań. Oczekują ich przede wszystkim klienci. Jeżeli nie chcemy ryzykować ich utraty, warto postarać się wdrożyć bezpieczny, szybki i funkcjonalny system płatności. Powodów jest wiele. Przedstawiamy kilka najważniejszych spośród nich:

Komfort i bezpieczeństwo płatności
Realizacja płatności online przeniosła się obecnie sprzed ekranów komputerów do świata urządzeń mobilnych takich, jak tablety czy smartfony. Klienci, zwłaszcza młodzi ludzie, coraz chętniej korzystają z tych opcji płatności. Nowoczesne systemy np. Dotpay dają klientom możliwość szybkich i pewnych transakcji. Oferują, bowiem responsywne bramki płatności. Bez względu na to, jakie urządzenie wybierze konsument do realizacji płatności, wszystko zadziała, jak należy. Nie można zaprzeczyć, że to ogromny komfort dla e-klientów. Sprawdzony operator płatności jest w stanie zagwarantować również bezpieczeństwo transakcji online.

Duży wybór kanałów płatności
Szeroki wybór kanałów płatności to ukłon w stronę klientów. Mając do dyspozycji wiele różnorodnych metod zapłaty za towary czy usługi klienci są bardziej skłonni dokończyć transakcję, wybierając kanał płatności, który im najbardziej odpowiada. Który z polskich systemów płatności oferuje najszerszy zakres metod płatności? Z pewnością na czele krajowych operatorów znajduje się Dotpay. Szacunki mówią o 200 kanałach! Trudno, aby klient nie znalazł wśród nich najwygodniejszego dla siebie rozwiązania.

Skracanie ścieżki płatności
Klient online ma swoje wymagania dotyczące zakupów internetowych. Mają być szybkie, łatwe i bezproblemowe! Wszelkie dodatkowe kroki, które musi podjąć uważane są przez niego za utrudnienie. Szansa na zrobienie zakupów przy jak najmniejszej liczbie kliknięć, a więc skrócenie do niezbędnego minimum ścieżki zakupowej to jedna z podstawowych zalet systemów szybkich płatności internetowych.

Możliwość płatności międzynarodowych
Handel internetowy nie zna granic. Konsumenci w Polsce mogą kupować dziś towary z drugiego końca świata. Otwiera się przed nimi ogromny, międzynarodowy rynek. Działa to również w drugą stronę. Polskie e-sklepy otwierają się przed zagranicznymi klientami. Muszą jednak dawać im możliwość realizacji płatności w różnych walutach. To ogromna szansa na zwiększenie zasięgu sklepu online. Taką szansę daje właścicielom biznesów online Dotpay, który gwarantuje możliwość płatności w wielu walutach obcych.