Najciekawsze metody płatności oferowane przez Dotpay

Dotpay to polska spółka pośrednicząca w płatnościach internetowych, będąca częścią portfela MCI Euroventures, a także obiektem zainteresowania inwestycyjnego cyfrowego lidera rynku skandynawskiego – firmy Nats. Jest to obiektywnie czołowa spółka polskiego rynku finansowego.
Nie dzieje się tak bez przyczyny. Otwarta na innowacyjność w branży i bardzo elastyczna firma oferuje swoim klientom i partnerom bardzo mnogie opcje. Najważniejsze z nich to niewątpliwie metody płatności i warto przyjrzeć się najciekawszym z nich, o których, być może, nie każdy słyszał.

Płatności odroczone i ratalne w ramach Dotpay
Każdy lubi kupować na raty. Można w ten sposób pozwolić sobie na więcej, lub wynagrodzić się za ciężkie godziny pracy, trochę wcześniej niż zrobi to nasz pracodawca, czy czyste zyski w przypadku własnej działalności. Zwłaszcza, że obecnie proces ten jest znacznie ułatwiony przez wiele serwisów. Popularne sklepy internetowe, agencje turystyczne czy salony są często związane z konkretnym bankiem obsługującym samą pożyczkę, a czasami ich pośrednicy odpowiadają za koordynację tego procesu.
Nie inaczej jest z firmą Dotpay. Połączona współpracą z polskim SuperGrosz Sp. z. o. o. pozwala na oferowanie swoim klientom dwóch rodzajów zakupów bez chwilowego dostępu do gotówki. Pierwsza z nich to płatność odroczona, przy której klient za zakupiony towar miałby zapłacić dopiero po trzydziestu dniach. Opcja ta ma dwie zalety. Po pierwsze pozwala cieszyć się zakupami w momencie ich zapragnięcia, bez oczekiwania na zastrzyk gotówki. Po drugie pozwala ona sprawdzić czy produkt spełnia nasze oczekiwania. W przypadku chęci zwrotu, co przysługuje każdemu w przypadku zakupów przez Internet, towar jest odsyłany, a płatność nie zostaje nigdy wykonana. Jest zwyczajnie anulowana. W ten sposób konsument zabezpiecza się w prosty sposób przed długim oczekiwaniem na dojście towaru z powrotem do sklepu, a następnie jeszcze oczekiwaniem na zwrot swoich środków.

Portfel w telefonie
Dotpay jako pośrednik obsługuje trzy najpopularniejsze e-portfele występujące w Polsce. Są to:
- mPay
- PayPal
- SkyCash

Dzięki temu, wielu klientów może w ciągu kilku sekund, niczym wyciągając gotówkę z prawdziwego portfela, cieszyć się swoimi zakupami, podczas gdy pośrednik realizuje transfer środków. Jest to wygodne zwłaszcza przy zakupach za granicą lub u obcego dostawcy.

Płatności walutowe i międzynarodowe
Wspierając sprzedawców otwierających się na rynek międzynarodowy, Dotpay oferuje również obsługę płatności w wybranych przez klientów walutach. Jest to niesamowicie przydatne, gdy usługodawcy zależy na otwarciu się na szerszy rynek, lub rynek jest na tyle specyficzny, iż jego opłacalność zależy od radzenia sobie z konkurencją na świecie. W takich wypadkach przydaje się możliwość zaoferowania klientom zapłaty w wybranej przez nich walucie. Dotpay obsługuje płatności przede wszystkim w ramach:
- SEPA (Single Euro Payments Area) – czyli płatności w euro, w ramach europejskiej strefy jednolitej waluty
- Przyjmowania wpłat w euro, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich, bez potrącenia żadnych opłat na potrzeby obsługi transakcji
Ponadto Dotpay oferuje automatyczne przekonwertowywanie walut z ceny sklepu. Obsługiwany klient zobaczy kwotę wygodnie przeliczoną na jego walutę i w takiej też zapłaci.

Przedstawione trzy innowacyjne metody to tylko wierzchołek góry lodowej możliwości, z którymi można się zapoznać na oficjalne stronie spółki.

 

Kategorie: Płatności mobilne,