Masterpass. Bezpieczeństwo i wygoda zakupów internetowych.

Polacy coraz częściej zamiast tradycyjnych zakupów, wybierają kupowanie w sklepach internetowych. Zakupy w sieci dają ogromną wygodę, z reguły są tańsze, wybór produktów jest ogromny, a nasze konta bezpieczne. Najczęściej wykorzystywanymi formami płatności jest szybki przelew internetowy (pay-by-link) lub płatność kartą. Obie te formy niosą ze sobą pewne niedogodności. Rozwiązaniem wszystkich kłopotów związanych z płaceniem za zakupy online ma być Masterpass.

Co to jest Masterpass
Masterpass to rozwiązanie stworzone przez Mastercard, najpopularniejszego na świecie wydawcę kart płatniczych. Określany jest, jako elektroniczny portfel. Masterpass pozwala założyć specjalne konto internetowe, na którym przechowywane są dane naszej karty płatniczej. Aby zapłacić kartą za zakupy, musimy wybrać opcję płatności Masterpass, a następnie zalogować się do naszego konta. Zrobimy to przy pomocy telefonu oraz specjalnego hasła. Konieczne jest podanie czterocyfrowego mPIN-u. Numer ten podajemy przy zakładaniu konta. Konkretna suma zostaje pobrana z naszej karty, a jednocześnie zapisana w systemie. Taka płatność jest bardzo wygodna i błyskawiczna. Nie jest, bowiem konieczne podawanie danych karty oraz naszych danych każdorazowo przy zakupach. Dla właścicieli sklepów internetowych to doskonały sposób na skrócenie ścieżki zakupowej.

Zakładamy Masterpass
Z Masterpass możemy obecnie skorzystać posiadając kartę wydaną przez jeden z trzech banków: Raiffeisen Polbank, Alior Bank oraz Bank Zachodni WBK. Rejestracja w systemie jest niesłychanie prosta. Nie wymaga od nas żadnych skomplikowanych czynności. Karty wydawane przez Raiffeisen i BZ WBK automatycznie trafiają do Masterpass. Tych kart nie trzeba nawet rejestrować. Wystarczy jedynie podać w systemie numer telefonu, wybrać kartę, którą chcemy dokonywać płatności oraz zdefiniować hasło i PIN. Płatności możemy dokonywać bezpośrednio po tych czynnościach.

Czy elektroniczny portfel jest bezpieczny?
Masterpass to jeden z najbezpieczniejszych sposobów płacenia kartą. Dane karty podajemy tylko raz, w odpowiednio zabezpieczonym systemie. Potem przy dokonywaniu transakcji omijamy etap związany z podawaniem danych. Dzięki temu ryzyko wykradnięcia poufnych danych jest bliskie zeru. Dane nie są przechowywane na serwerach sklepu, w którym dokonujemy zakupów, więc hakerzy nie mają pola do działania. Nie mogą w żaden sposób wykraść naszych danych. Transakcje chronione są ponadto hasłami. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby nasze hasła nie trafiły w niepowołane ręce.

Kategorie: Blik,